Nákupný košík je prázdny.

0 položiek
Spolu:
0,00 €
Vstúpiť
0 položiek (0,00 €)
 
 
Kategórie      
Novinky
Vianoce - Zabezpečte si darčeky už teraz! (Potrebné informácie)

    Vianoce sú tu čo nevidieť a tak Vám prinášame všetky potrebné informácie pre skorý nákup darčekov, aby ste sviatky prežili v čo najväčšom pokoji:)       Najdôležitejšie informácie v skratke: - všetky zásielky posielame...

viac
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

O Victorinoxe

Úvod InfoO Victorinoxe

Victorinox

Značka VICTORINOX

125 ročná história značky Victorinox je charakterizovaná vytrvalosťou a kontinuálnym rastom.

 

 

Prezidenti USA ich používali ako darčeky

Lyndon B. Johnson, prezident Spojených štátov amerických, venoval svojim hosťom v Bielom dome 4.000 takýchto nožov so svojimi zlatými iniciálami. Tieto obľúbené darčeky používali aj prezidenti USA Ronald Reagan a George Bush. Švajčiarski diplomati a vysokí dôstojníci dávali svojim hostiteľom v cudzích krajinách "dôstojnícky nôž" ako praktický darček.


Vojenské nože

Mimoriadne si nože VICTORINOX obľúbili piloti. Keď bol Francis Gary Powers, pilot amerického prieskumného špionážneho lietadla U2, zostrelený v roku 1960 nad Ruskom, vystavovali Sovieti všetky predmety, ktoré u neho našli. Medzi nimi bol aj červený vreckový nôž VICTORINOX.

Nigérijské letecké ozbrojené sily objednali veľký počet nožov so zahnutou čepeľou, lebo sa nimi dali ľahko prerezať zauzlené laná padákov.

V poslednom období sa vreckové nože od VICTORINOX-u stali povinnou výbavou vojakov celého radu armád NATO.Nepostrádateľný i vo vesmíre

Nože "Swiss Army Knife" obiehali dokonca zemeguľu pri vesmírnych letoch NASA, ako povinná súčasť výstroja posádky kozmických lodí.


Nože VICTORINOX vo svete

Svetový úspech vreckových nožov VICTORINOX spočíva v ich kvalite a cene: sú cenovo výhodné a bezvadne fungujú. Predávajú sa vo viac než 100 krajinách.

Najväčším odberateľom sú Spojené štáty americké a prekvapivo aj Nemecko, kde sa napriek vyspelej domácej produkcii stal švajčiarsky znak na vreckových nožoch pečaťou kvality.

V zahraničí dochádza v stále väčšej miere k napodobňovaniu "švajčiarskych dôstojníckych nožov", napr. v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, USA, Japonsku a Číne, ale nikde nedosahujú ich kvalitu.

 

Stále častejšie dochádza k tomu, že tieto zahraničné falzifikáty sú vybavené švajčiarskym znakom, aby na verejnosti vzbudzovali dojem, že ide o švajčiarsky výrobok. Tomu sa snažia zabrániť švajčiarske veľvyslanectvá svojimi intervenciami a zákonnými opatreniami.

Podľa zákona na ochranu práv majú obaja švajčiarski výrobcovia - VICTORINOX a WENGER (Victorinox kúpil značku Wenger, ale ponechal jej vlastnú identitu) - právo označovať svoje vreckové nože švajčiarskym, tzv. helvétskym krížom.

 

V posledných rokoch sa stále viac uplatňujú vreckové nože VICTORINOX aj v oblasti reklamy. Patria k najobľúbenejším reklamným a darčekovým predmetom trvalej hodnoty.

 

Viete, že dizajnová špecialita Victorinox Tomo vyhrala cenu?


Začiatkom marca 2012 bol predložený návrch nožíka Victorinox Tomo pred 30 člennú porotu Reddot design award. V kategórii dizajn výrobku súťažilo 1800 výrobcov a nezávislých dizajnérov z 58 krajín s 4515 výrobkami.

 

Victorinox Tomo je výsledkom spolupráce švajčiarskej spoločnosti Victorinox a japonskej spoločnosti Abitax, s dizajnérom Kazuma Yamaguchi. 

 

"Victorinox Tomo je kompletný švajčiarsky armádny nôž, navrhnutý podľa zásad Zen budhizmu. Je to produkt, ktorý vyžaruje jednoduchosť a krásu - presne ako pri japonskej filozofii. Je určený všetkým, ktorí milujú jasný dizajn. "Niektoré vlastnosti "švajčiarskeho dôstojníckeho noža" VICTORINOX Huntsman

  • Na obe nožové čepele je použitá špeciálna chróm-molybdénová oceľ na nože. Po zakalení pri 1040 °C a popúšťaní pri 160 °C majú čepele tvrdosť 56 HRc.
  • Pílky na drevo, nožničky a pilníky na nechty majú tvrdosť 53 HRc, skrutkovače, otvárače konzerv a šidlá 52 HRc a vývrtky 49 HRc.
  • Pílka a pilník na kov sú kalené a tvrdo chrómované, takže nimi možno pilovať železo aj oceľ.
  • Medzisteny sú od roku 1951 vyrábané z hliníkovej zliatiny. Tým sú ľahšie a nôž sa príjemnejšie nosí vo vrecku nohavíc. Predtým boli vyrábané z alpaky.
  • Nity a poistné ružice nitov sú zhotovené z mosadze a rúčky z celuloidu.
  • Pružina tlačí na veľkú čepeľ silou cca 12 kg a na opačnej strane silou cca 8 kg na malú čepeľ. Týchto 12 a 8 kg, tzn. spolu 20 kg, tlačí z druhej strany na vývrtku. Z toho vychádza pri dvoch pružinách, resp. 6 tlačných miestach, celkove asi 70 kg tlaku pružiny. K silnému zaklapnutiu čepele je takýto tlak potrebný, lebo prevodový pomer je 1 : 20. U noža "Swiss Champ" s 8 pružinami, resp. 24 tlačnými miestami, je tlak pružiny celkom 300 kg.
  • Na prebrúsenie čepele je najlepšie používať obťahovacie kamene. Pre ocieľku sú čepele príliš tvrdé a vysoko legované.


Viete prečo majú nože Victorinox umelé rukoväte?

Rukoväť z umelej hmoty má niečo "do seba". Chýbajúca odolnosť proti skĺzavaniu bola vždy hlavným argumentom mäsiarov a úradov bezpečnosti práce. Presne tu sa podaril spoločnosti Victorinox prelomový objav. Po dlhšej dobe skúšok v mäsiarstvách a na bitúnkoch bol vyvinutý nový typ rukoväte z umelej hmoty Fibrox a zároveň bol označený ako "optimálna rukoväť". Vďaka vláknitému povrchu bola dosiahnutá vynikajúca bezpečnosť dokonca aj pri mokrej a mastnej ruke.

 

Druhou nemenej ťažkou úlohou bolo dosiahnutie optimálneho ergonomického tvaru, ktorý by sedel v ruke aj po niekoľkohodinovej práci. Únava prstov a kĺbov bola najčastejšia príčina mnohých úrazov. Preto vznikla Fibrox rukoväť, ktorá bola vyvinutá podľa najnovších ergonomických výskumov.

 

Ďalší veľmi dôležitý faktor je sterilizácia noža a jeho životnosť. Všetci, ktorí pôsobia v mäsiarenskom odvetví vedia, že úrady bezpečnosti a hygieny práce venujú tomuto bodu veľkú váhu. Preto všetky Fibrox nože môžete sterilizovať pri teplote 150 stupňov bez strachu o životnosť rukoväte, ktorá si zachováva svoj pôvodný tvar.

 

Fibrox - značkové označenie pre originálnu bezpečnostnú rukoväť nožov Victorinox z polyamidov s príjemným protisklzovým vláknitým povrchom. Skrátka nož odborníkov pre odborníkov.

 

FibroxMarkantné prednosti vreckových nožov VICTORINOX voči napodobeninám

Veľmi dobrá švajčiarska kvalita. 90 osôb sa počas prísnej výstupnej kontroly stará o to, aby sa do expedície dostali iba bezchybné vreckové nože. Záruka firmy VICTORINOX je časovo neobmedzená a vzťahuje sa na vady materiálu a výroby. Servis je vynikajúci.


V roku 1951 patentoval VICTORINOX otvárač na konzervy, ktorý je najlepším vstavaným otváračom na vreckových nožoch. Konzervy sa ním dajú otvoriť rýchlo a bez použitia veľkej sily, pričom okraj plechového obalu ostane hladký a čistý. Na otvárači je zároveň šikovný skrutkovač, ktorý je použiteľný na skrutky s priečnym aj krížovým zárezom.


Iba nože VICTORINOX majú hliníkové plochy, ktoré dosadajú na vývrtku a zaisťujú medzipolohu, anodicky oxidované, to znamená, že sú vybavené tvrdou, oteruvzdornou povrchovou úpravou. Táto povrchová úprava síce predražuje tieto diely dvaapolkrát, ale zabezpečuje dlhodobú životnosť a kvalitu.


Vďaka dvom dodatočným výrobným operáciám boli prepichovač, nebožiec a šidlo vybavené účinným ostrím, ktoré napr. umožňuje urobiť dierku do koženého opasku, alebo vyvŕtať do dreva hlbokú dieru.
Znitovanie celého noža je zosilnené pridaním 6 kovových ružíc.


Vyklopený skrutkovač stojí v pracovnej polohe za pomoci zvýšeného tlaku pružiny. Jeho čelná hrana je za osou noža, zviera s ňou uhol 89 stupňov, aby bolo zabránené sklopeniu skrutkovača počas jeho používania. Otvárač fliaš je optimálne prispôsobený zátkam.


Pílka na drevo je u nožov VICTORINOX riešená tak, aby bola čo najdlhšia a všetky zuby sú veľmi ostro nabrúsené.
Pílka a pilník na kov zostávajú dlho ostré vďaka vyššej tvrdosti povrchu.
Mini-skrutkovač, schovaný vo vývrtke (napr. na skrutky okuliarov, hodiniek a iné), je patentovaný a pochádza z vývoja firmy VICTORINOX.


Pri vývoji a výrobe každého dielu noža má prioritu funkčnosť a spoľahlivosť pred úsporami.
Múzeum moderného umenia v New Yorku a Štátne múzeum úžitkového umenia v Mníchove umiestnili originálne "dôstojnícke nože" typ č. 1.6783 a č. 1.6795 z vlastnej iniciatívy do svojej zbierky "Dobrý dizajn".

 


História:  Expedition Kit

V roku 1884 si nožiar a podnikateľ Karl Elsener, syn výrobcu klobúkov,  otvoril nožiarstvo v centrálnej časti Švajčiarska, v mestečku Ibach-Schwyz. V priebehu 125tich rokov dorástol tento podnik do globálnych rozmerov.

 

Victorinox bol založený v čase, ked Švajčiarsko ešte nepatrilo medzi najbohatšie štáty Európy. Okolo roku 1880 bolo vela Švajčiarov nezamestnaných a nemali inú možnosť ako emigrovať. Napriek týmto nevýhodným ekonomickým podmienkam, prevzal Karl Elsner iniciatívu a položil základy jednej z najznámejšich spoločností na svete. Ako 24-ročný sa vrátil do svojej vlasti a v roku 1884 otvoril si kováčsky obchod a vytvoril Švajčiarsky zväz kováčov.

 

Zakrátko začal Karl Elsener vyrábať aj ďalšie, vylepšené vreckové nože. Vojenský nôž bol veľmi robustný a ťažký. Preto Karl vyvinul pre dôstojníkov ľahký a predovšetkým elegantný nôž, ktorý obsahoval okrem čepele aj nebožiec (vrták do dreva), otvárač na konzervy, skrutkovač a neskôr ešte druhú, menšiu čepeľ a tiež rydlo a vývrtku. Tento model pomenoval "dôstojnícky nôž" a dal si ho patentovať. Švajčiarski dôstojníci tak dostali "dôstojnícky nôž" a mnoho záujemcov si ho odvtedy kupovalo aj v odborných obchodoch.

 

Nový multifunkčný vreckový nôž si za krátku dobu získal všade veľký ohlas. Neustále pribúdalo záujemcov zo zahraničia. Čoskoro boli k tomuto typu noža pripojené ešte ďalšie nástroje ako napr. pílka na drevo a nožničky, doplnky ako pilník na nechty, pinzeta a špáradlo, pílka a pilník na kov, odšupinovač rýb, kovové meradlo (mm), krížový skrutkovač a lupa.

 

Dnes sa tento typ dôstojníckeho noža dodáva vo viac ako 100 rôznych variáciách a kombináciách. Vrcholom série je model "Swiss Champ", ktorý pozostáva zo 64 jednotlivých dielov. Má vyše 30 rôznych funkcií, je to "malý kufrík s náradím", ktorý sa ľahko drží v ruke a váži púhych 185 gramov. Múzeum moderného umenia v New Yorku a Štátne múzeum v Mníchove ho zahrnuli do zbierky "Dobrý dizajn". Na výrobu noža "Swiss Champ" je potrebných vyše 450 pracovných operácií.

 

V roku 1909, po smrti svojej matky, zvolil Karl jej meno VICTORIA ako značku firmy. Názov firmy VICTORINOX vznikol zo slov VICTORIA a INOX - medzinárodné označenie pre antikorovú oceľ.

 

V rokoch 1945 až 1949 boli vreckové nože VICTORINOX dodávané vo veľkých množstvách do obchodov americkej armády, námorníctva a letectva. Tieto dodávky prispeli rozhodujúcou mierou k tomu, že sa švajčiarske vreckové nože stali známe doslova po celom svete.

 

Pioniersky duch Karla Elsnera, jeho poctivosť a hlboké korene v regióne sprevádzajú históriu Victorinoxu za posledných 125 rokov. Kontinuita je taktiež charakteristickou črtou tejto spoločnosti: od založenia v roku 1884, ostal Victorinox rodinou firmou. Rodina Elsnerových, stále vlastí 10 percentný podiel. Tento model zabezpečuje budúcnosť spoločnosti a stabilné pracovné miesta.

 

 

Prehľadná chronológia   Victorinox Camper Ecoline 91 mm

1884 Karl Elsener otvára nožiarstvo v mestečku Ibach-Schwyz. Jeho stroje su poháňané energiou z vodného kolesa.

 

1891 Švajčiarska armáda prvý raz dostáva nože soldier.

 

1897 12 júna sú patentované nožíky Swiss Officer's a Sports.

 

1909 Aby sa nože odlišovali od kópií, začiná sa používať terajší emblém Victorinoxu.

 

1909 Karl Elsner pomenováva podnik podľa mena svojej nedávno zosnulej matky, Victoria.

 

1921 Vynájdenie nerezovej ocele (známej v skratke ako 'inox'). Spojením slov Victoria a inox vzniká spoločnosť Victorinox.

 

1945 Po 2. Svetovej vojne, PX obchody americkej armády, mariňáci a letectvo predávajú obrovské množstvá nožíkov 'Swiss Officer's Knife' svojim dôstojníkom a vojakom. Američania volajú nožík skratkou 'Swiss Army Knife'. Tento pojem je prijáty všetkými anglicky-hovoriacimi krajinami.

 

1969 Niektoré nožíky sa vyrabajú v novej 5 poschodovej budove.

 

1980 Masívna expanzia spoločnosti, pracovná plocha sa zväčšuje z 11,000 na 27,000 m². 730 zamestnancov generuje predaje vo výške 65 milliónov frankov.

 

1989 Swiss Army hodinky su predstavené americkému trhu s veľkým úspechom.

 

1992 Prvá pobočka otvorená v Japonsku. Nasledujú pobočky v Mexiku, Brazílií, Poľsku, Hong Kongu/Číne, Vietname a Chile.

 

1999 V snahe o posiľnenie značky sa otvára divízia s Cestovnými potrebami.

 

1999 Založenie Victorinox Watch SA v Bonfole vedie k expanzií na trhu s hodinkami.

 

2000 Založenie nadácie Victorinox. Jej cieľom je poskytnúť stabilné zamestnanie a finančnú nezávislosť.

 

2001 Severný trh navrhuje kolekciu oblečenia. Poskytuje najvyšší možný štandard.

 

2001 Všetky produkty Victorinoxu (nože, domáce potreby, profesionálne nože, hodinky, cestovné potreby a móda) sú prvý raz spolu odprezentované vo vlajkovom obchode  Victorinoxu v Soho, New York.

 

2002 Victorinox sa stáva vlastníkom akcií všetkých značiek Swiss Army Brands Inc. V USA. Obraty prekročili hranicu 400m CHF po prvý raz.

 

2005 Victorinox kupuje švajčiarsku značku Wenger a zabezpečuje tým budúcnosť švajčiarskeho nožíka.

 

2006 Výroba hodiniek sa presúva do mestečka Porrentruy.

 

2007 Reštart parfémov Victorinox pod hlavným logom.

 

2007 Victorinox zakladá spoločnosť Victorinox fragrances. Parfúmy Wenger sú repoziciované a vyrábajú sa s logom Victorinox.

 

2008 Victorinox otvára prvý európsky vlajkový obchod na New Bond Street v Londýne.

 

2009 Victorinox zamestnáva 1,700 ľudí a generuje obrat 500m frankov ročne.

 

 

Náš cieľ

Našou snahou je poskytovať ľuďom funkčné, rozumne spoplatnené a vysokokvalitné produkty, ktoré dávajú životu hlbší zmysel a robia našu prácu zábavnejšou a uspokojivejšou.

 

 

Systém kvality

Od roku 1884, je najvyššou prioritou spoločnosti Victorinox kvalita a funkčnosť produktov, preto je u nás zavedený manažment kontroly.

 

 

Kontrola vstupov

Všetky vstupné materiály musia spĺňať naše prísne kritériá.

 

 

Kontrola ocele

Vďaka laboratórnym testom, zaručujeme, že len prvotriedna oceľ sa dostane do výrobného procesu.

 

 

Kontrola procesu

Procesní manažéri sa musia uistiť, že boli použité správne materiály a technologické postupy. Káždý zamestnanec je zodpovedný za kontrolu kvality výrobku.

 

 

Finálna kontrola

Vďaka vysokým štandardom funkčnosti, designu, kvality a vyhotoveniu, sa Victorinox zaväzuje udržat si tento štandard a pretrvať ako jednotka na globálnom trhu.

 

 

Victorinox Swiss Army Hodinky    Victorinox Diver

Odolnosť, komfort, vysoký technický štandart, úžasné funkcie, a exkluzívna kvalita - tak by sa dali charakterizovať vlastnosti hodiniek značky Victorinox Swiss Army.

 

Prvé hodinky Victorinox Swiss Army boli vytvorené partnerskou firmou v USA, v roku 1989. Ponuka sa od vtedy rozšírila na približne 200 modelov, rozelených do 3 kategórií:

 

"Active" - dynamické, rôznorodé a štýlové

"Classic" - športové hodinky s nádychom luxusu

"Professional" - pre ľudí hľadajúcich špičkový výkon a kvalitu

 

Hodinárska fabrika bola primárne založená v roku 1999 v Bonfol (Švajčiarsko). V roku 2006 sa presťahovala do ultra modernej fabriky v Porrentuy. Vo fabrike pracujú špičkový hodinári, inžinieri a dizajnéri, ktorý vytvárajú a dohliadajú na kvalitu každých hodiniek.

 

V každých hodinkách Victorinox Swiss Army sú použité tie najkvalitnejšie švajčiarske strojčeky ETA.

 

Samozrejmosťou je použitie tých najkvalitnejších materiálov, akými sú kvalitná koža, ušľachtilá oceľ a iné, zaručujúce tú najvyššiu kvalitu, ktorou sa firma Victorinox prezentuje už 125 rokov.

 

Faktom dokazujúcim vysokú kvalitu hodiniek Victorinox je, že firma Victorinox Swiss Army poskytuje na každé hodinký až 3-ročnú záruku.


 

Hodinky Victorinox

 

Švajčiarske armádne nože Victorinox

 

Príbory a kuchynské príslušenstvo

 

Videli ste už testy na rôzne druhy batožiny? Test v lietadle, vo vlaku a v iných dopravných prostriedkoch? Čo takto sa pozrieť na netradičný test s ešte netradičnejším účastníkom? Na akom mieste skončil Victorinox?

 

 

 

Rozdiel medzi EcoLine a Červenou

 

 

Victorinox

Výrobcovia / značky

www.svajciarskynoz.sk

Nie sme platcami DPH.

Copyright 2012 - 2024 © Švajčiarske nože Victorinox - Vreckové - Kuchynské| ŠvajčiarskyNôž.sk